اطلاعات روز:منابع محلی می‌گویند در حمله‌ی شبانه طالبان در روستای حوتقول ولسوالی جاغوری ولایت غزنی دست‌کم ۲۵ سرباز کماندو کشته شده‌اند.

منابع محلی به اطلاعات روز می‌گویند که طالبان حوالی ساعت سه بامداد امروز یکشنبه (۲۰ عقرب) به روستای حوتقل حمله کرده و تا حوالی ساعت هفت درگیری جریان داشته است.

 

این منابع می‌افزایند که افزون بر کشته شدن سربازان کماندو، دست‌کم ۱۵ نفر ملکی نیز در این حمله کشته شده‌اند.

یک عضو نیروهای کماندو در سنگماشه، مرکز ولسوالی جاغوری به منابع اطلاعات روز در جاغوری تایید کرد که ۲۵ عضو کماندو در جنگ شب گذشته کشته شده‌اند.

در همین حال منابع محلی اطلاعات روز کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر ملکی را تایید کرده‌اند. شفاخانه مرکزی جاغوری نیز تایید کرده که تاهنوز ۱۰ زخمی ملکی به این شفاخانه انتقال داده شده‌اند.

تاکنون رقم تلفات طالبان در این جنگ روشن نیست اما یک عضو نیروی مقاومت مردمی به اطلاعات روز می‌گوید در درگیری شب گذشته حداقل ۳۰ جنگجوی طالب کشته شده‌اند.

طالبان شب گذشته از مسیر رسنه بالای حوتقول حمله کرده و شماری از پوسته‌های نیروهای کماندو و مردم را در کنترل گرفته بودند اما صبح امروز دوباره نیروهای مقاومت مردمی کنترل این پوسته‌ها را به‌دست گرفته‌اند.

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری گفته است که «قواي هوايي كشور صبح امروز مقرهاي طالبان را در جاغوري و مالستان هدف قرار داده‌اند.»

از سوی هم سید غفور جاوید، سخنگوی وزارت دفاع به روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که قوای هوایی «ضربات هوایی قوی» را بر مواضع طالبان در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان انجام داده است.

او در مورد تلفات نیروهای کماندو گفت که هنوز رقم تلفات و گزارش موثق در دست نیست اما قرار است «نیروی دیگر هم به ساحه فرستاده شود.»

اما دو شاهد عینی از روستای حوتقول حوالی ساعت یک پس از چاشت امروز به اطلاعات روز گفتند که هیچ گونه حمله‌ی هوایی تاکنون بر مواضع طالبان در حوتقول انجام نشده است.

ریاست امنیت ملی نیز به نمایندگان غزنی در مجلس نمایندگان وعده داده است که یک گروه نیروهای ویژه امنیت ملی به جاغوری اعزام می‌شود.

حمله طالبان بر بخش‌هایی از ولسوالی جاغوری ولایت غزنیوارد ششمین روز خود شده است. تاکنون رقم دقیق تلفات شش روز جنگ روشن نیست اما طالبان بیشتر از طرف شب بر مواضع نیروهای دولتی و مردم ملکی حمله می‌کنند.Read more:https://etilaatroz.com/68157/taliban-attack-on-jaqouri-at-least-25-commando-soldiers-were-killed/#ixzz5WYAFrdpe